Co warto rozważyć jako prezent? samochody dla dzieci

Na jakie samochody dla dzieci warto zwrócić uwagę

Na jakie samochody dla dzieci warto zwrócić uwagę

Każde dziecko marzy o jeździe samochodem na wzór osoby dorosłej. Obecnie rynek zabawek dla maluchów stwarza taką możliwość – można zakupić dla swojego dziecka samochód elektryczny. Są nie tylko bezpieczne, ale też wiernie odtwarzają działanie prawdziwego pojazdu. Produkowanych jest wiele modeli takich samochodów, zaprojektowanych są tak, że mogą sprawdzić się u dzieci od 1 roku życia.

Cechy samochodów elektrycznych dla dzieci

Jeśli rodzice zastanawiają się, czy taka zabawka będzie odpowiednia dla dziecka i czy będzie chciało się nią bawić, warto pamiętać, że dzieci lubią powtarzać zachowania dorosłych. Chcą prowadzić samochód jak tata i mama. A zainteresowanie różnymi środkami transportu pojawia się nawet w tak młodym wieku. Możesz kupić dziecku także mini skuter lub rower. Samochód dla dzieci jest jednak bezpieczniejszym i przyjemniejszym transportem. Taki samochód nie rozpędza się do dużej prędkości i można nim bezpiecznie jeździć po płaskiej drodze. Poruszanie się takim samochodem jest bezpieczne, ale najważniejsze jest, aby wybrać model dostosowany do wieku malucha.

Dla dzieci w wieku od roku do 4 roku życia dostępne są proste modele sterowane za pomocą pilota. Rodzice mogą prowadzić samochód elektryczny, dopóki dziecko się nie nauczy robić tego samodzielnie. Takie pojazdy są zaprojektowane do maksymalnej wagi 25 kg. Mają niewielką prędkość, która nie stwarza niebezpieczeństwa dla dziecka. 
Dzieciom od 4 roku życia będą bardziej podobały się wierne kopie znanych marek samochodów. Działają na akumulatorze i zwykle ładowanie ich trwa do 3 godzin. Takie modele są zwykle dostosowane do wagi nawet 50 kg. Mają wiele dodatkowych funkcji, fantastycznych funkcji więc dziecko może nim jeździć nawet do 8-10 roku życia.

Uwaga! Dziecko niezależnie od swojego wieku nie może być pozostawione bez nadzoru z elektrycznym samochodem. 

Samochody elektryczne mogą być jedno i dwumiejscowe. Produkowane są zwykle w postaci tradycyjnego samochodu osobowego, ale z powodzeniem możesz znaleźć też motocykl, ciężarówkę, a nawet koparkę. Takie zabawki muszą koniecznie spełniać wymagania i wszelkie standardy bezpieczeństwa. Musisz sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie pojazd ma certyfikat. Ważne jest, aby miały szerokie oraz stabilne koła. Powinny być też wyposażone w pasy bezpieczeństwa.